Wywiew w łażience i w kotłowni

Wywiew w łażience i w kotłowni

Postprzez talf » środa, 12 cze 2013, 20:31

Witam
Kierownik budowy zastrzegł, że nie odbierze mi budynku jeśli umieszczę wywiew w łazienkach i w kotłowni(gaz), tłumacząc że: z łazienki będzie niosło zapach stęchlizny na cały dom, a z kotłowni w przypadku ulatniania się gazu może dojść do rozprowadzenia jego po pozostałych pomieszczeniach gdzie zamontowane są wyciągi (chyba że do rekuperatora pociągnięty zostanie osobny przewód)?
Po pierwsze, czy kierownik budowy ma prawo o tym decydować i czy poprowadzenie przewodów wentylacyjnych musi być oznaczone w projekcie, bo skoro mogę wykonać wentylacje po zbudowaniu domu to odpowiedź brzmi nie. A jak jest faktycznie?
talf
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa, 12 cze 2013, 20:19

Re: Wywiew w łażience i w kotłowni

Postprzez rekuperatory.pl » poniedziałek, 24 cze 2013, 10:55

W budynku jednorodzinnym w pomieszczeniu kotłowni zawsze zalecamy klientom Rekuperatory.pl zastosowanie wentylacji grawitacyjnej. Jeżeli zaś chodzi o łazienkę: jest w niej zawsze umieszczony tylko wywiew i nie ma możliwości, by jakiekolwiek zapachy przedostawały się z niej i były nawiewane do pozostałej części budynku. Kierownik budowy nie bardzo może tu czegokolwiek zabronić.
Projekt: porządny projekt zawsze zawiera trasy prowadzenia przewodów wentylacyjnych. Taki projekt i sam fakt zamiany wentylacji grawitacyjnej na mechaniczną powinien być odnotowany w dzienniku budowy.
Rekuperatory.pl
rekuperatory.pl
Site Admin
 
Posty: 88
Dołączył(a): wtorek, 18 paź 2011, 11:02

Re: Wywiew w łażience i w kotłowni

Postprzez Arek » niedziela, 29 cze 2014, 21:53

Czy jest możliwość pojawienia się nieszczelnień w wymienniku pomiędzy płytami?
Jeżeli tak to obawa o rozprowadzenie gazu po budynku jest uzasadniona.


Pozdrawiam
Arek
Arek
 

Re: Wywiew w łażience i w kotłowni

Postprzez rekuperatory.pl » czwartek, 10 lip 2014, 11:26

Pomieszczenia wentylowane grawitacyjnie (garaż, kotłownia) są oddzielone szczelnymi drzwiami od pozostałych pomieszczeń wentylowanych mechanicznie. Poza tym rekuperacja to zrównoważona wentylacja nawiewno-wywiewna, co oznacza, że taka sama ilość powietrza jest nawiewana, jak i wywiewana z pomieszczeń. To z kolei oznacza, że nie dochodzi do podciśnienia w pomieszczeniach, więc ryzyko 'zaciągnięcia' jest zredukowane.
W łazienkach i kuchniach dlatego umieszcza się wywiew, by nie rozprowadzać zapachów z tych pomieszczeń po pozostałych pomieszczeń, ale by je od razu wyciągnąć=wywiać.
Rekuperatory.pl
rekuperatory.pl
Site Admin
 
Posty: 88
Dołączył(a): wtorek, 18 paź 2011, 11:02


Powrót do Rekuperatory, rekuperacja