temperatura z czujników

temperatura z czujników

Postprzez magdazbigniew » czwartek, 21 lis 2013, 15:17

witam! chciałem zapytać o sprawność Waszych systemów rekuperacji - mój aktualnie nie sprawdza się najlepiej - dziś przy temp zewnętrznej /na czerpni / 7,5 stopnia do domu wpływało 12,5 stopnia .Temp wywiewana z pomieszczeń 20 stopni i na wyrzutni również 20 stopni - czy to normalne ??
magdazbigniew

Re: temperatura z czujników

Postprzez rekuperatory.pl » piątek, 29 lis 2013, 14:34

Nie, nie powinno tak być. Najprawdopodobniej maja Państwo otwarty by-pass i powietrze w ogóle nie przepływa przez wymiennik (a powinno). Proszę zmienić temperaturę komfortu na sterowniku na cieplejszą (nawet 28stopniC) i sprawdzić wtedy, jak zmienią się temperatury. Jeżeli nic się nie zmieni, proszę zresetować rekuperator odłączając go od źródła zasilania.
Jeżeli i to nie pomoże, powinniście Państwo wezwać serwis: http://www.rekuperatory.pl/serwis
Rekuperatory.pl
rekuperatory.pl
Site Admin

Postprzez emmer » poniedziałek, 9 gru 2013, 10:37

no to podepnę się pod ten wątek: a jak domowymi sposobami pomierzyć te temperatury? zakupić jakiś odpowiedni termometr? sterownik lux ma chyba taką możliwość że pokazuje te temperatury, easy nie. czy do lux montuje się odpowiednie czujniki?
emmer

Postprzez rekuperatory.pl » środa, 11 gru 2013, 15:03

Niezależnie od sposobu sterowania (od rodzaju sterownika) wszystkie potrzebne czujniki temperatury zamontowane są w rekuperatorze. Aby sprawdzić temperatury nawiewu, wywiewu, temp. powietrza czerpanego i wyrzucanego, należałoby wejść do menu serwisowego, jednak dostęp ten jest zablokowany dla użytkownika systemu z uwagi na możliwość niebezpieczeństwa zmiany innych, podstawowych ustawień systemu ważnych z punktu widzenia prawidłowej pracy rekuperatora.
Można je sprawdzić okazjonalnie przy wizycie serwisu (system rekuperacji powinno się serwisować co najmniej raz w roku).
Rekuperatory.pl
rekuperatory.pl
Site Admin

Postprzez emmer » czwartek, 12 gru 2013, 08:54

dzięki.

udało mi sie chałupniczą metodą pomierzyć temperatury i w dużym zaokrągleniu sprawność rekuperatora/instalacji/budynku (nie wiem którego użyć :D ) wyniosła 85 %.
emmer

Powrót do Rekuperatory, rekuperacja