Rekuperacja mieszkania

Rekuperacja mieszkania

Postprzez Łukasz » wtorek, 29 maja 2012, 10:31

Czy można i czy jest sens montować rekuperator i kanały w mieszkaniu już zamieszkanym"? 80m3 parter stare budownictwo. jakich kosztów należy się spodziewać?
Łukasz
 

Re: Rekuperacja mieszkania

Postprzez rekuperatory.pl » wtorek, 29 maja 2012, 21:49

Jak najbardziej jest sens montować rekuperację w mieszkaniu, nawet w starym budownictwie. Aby jednak uzyskać zakładane oszczędności, należałoby uszczelnić maksymalnie okna (bez nawiewników i mikrowentylacji). To, co zyska się na pewno to stała i niezależna od warunków pogodowych wymiana powietrza na świeże bez strat energetycznych. Bezwzględnie należy również zaślepić kanały do wentylacji grawitacyjnej.
Jeżeli chodzi o koszty: zależą one od rozkładu mieszkania i od rodzaju pomieszczeń. Aby dokładnie wycenić prace najlepiej wypełnić byłoby formularz zapytania ofertowego dostępny na rekuperatory.pl lub przesłać krótką informację na pytania@rekuperatory.pl z lokalizacją mieszkania i najlepiej rzutem pomieszczeń. Można też wybrać opcję bezpośredniego kontaktu doradcy.

z pozdrowieniami
Rekuperatory.pl
rekuperatory.pl
Site Admin
 
Posty: 88
Dołączył(a): wtorek, 18 paź 2011, 11:02

Re: Rekuperacja mieszkania

Postprzez andrzejczak7 » wtorek, 5 cze 2012, 07:57

Posiadam rekuperator w nowym budynku, mieszkanie 72 m kw. Oszczednosci w stosunku do sasiadow nieposiadajacych rekuperatora wynosza ok 50% na ogrzewanie ostatni sezon grzewczy zamknalem zuzyciem 400 m/gazu, sasiedzi zuzyli 800.
andrzejczak7
 

Re: Rekuperacja mieszkania

Postprzez zmarzluch/zmierzluch » wtorek, 30 paź 2012, 17:22

Witam! Kol. Andrzejczak7 poproszę może o jakieś dodatkowe info n/t instalacji reku - jaki rekuperator, osprzęt, jak przechodzą badania kominiarskie, koszt instalacji, status mieszkania,itp? Głowię się nad tematem, gdyż w mojej spółdzielni dzieją się cuda przy wyliczaniu zużycia ciepła w CO. Mamy wysokie opłaty, a w mieszkaniu wcale ciepło nie jest...Dlatego szukam sposobu na zatrzymanie ciepła uciekającego przez went. grawitacyjną.
zmarzluch/zmierzluch
 


Powrót do Wentylacja