wymiana filtrów w rekuperatorze

Odpowiedz


To pytanie służy do uniemożliwienia automatycznego wysyłania formularza przez boty spamujące.
Uśmieszki
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode jest wyłącznony
Uśmieszki są włączone
Przegląd wątku
   

Rozszerz widok Przegląd wątku: wymiana filtrów w rekuperatorze

Re: wymiana filtrów w rekuperatorze

Post przez rekuperatory.pl » piątek, 25 lis 2011, 12:18

Jak najbardziej wymiany filtrów można dokonać samodzielnie. Łatwo wyciąga się je z obudowy rekuperatora i wymienia na nowe. Mogą to być zarówno te same filtry (oryginalnie zamontowane są filtry G4 wielorazowego użytku, które można raz wyczyścić na sucho – odkurzyć – po miesiącu należy je wymienić na nowe), ale można też zamontować filtry jednorazowe G4 z tkaniny filtracyjnej, które wymagają jednorazowego dokupienia metalowej ramki, ale za to są tańsze. Tych filtrów nie można już odkurzać, ani tym bardziej prać, bo stracą swe właściwości filtracyjne.
Filtry wentylacyjne wymienia się średnio raz na 4-6 miesięcy w zależności od stopnia ich zabrudzenia, co łatwo sprawdzić wyciągając je z urządzenia. Jeżeli są ciemne, mocno zanieczyszczone, należy je natychmiast wymienić, gdyż grozi to upośledzeniem pracy centrali, zwiększeniem oporów przepływu powietrza, a w skrajnych przypadkach, zabrudzeniem wentylatorów i wymiennika.
Filtry można zamówić bezpośrednio u nas na stronie: http://www.rekuperatory.pl/zamowienia/z ... ie-filtrow

wymiana filtrów w rekuperatorze

Post przez Joanna_C » piątek, 25 lis 2011, 12:02

Czy można ją wykonywać samemu i co ile należy to robić?pozdro,Joasia

Góra