Instalacja wentylacji mechanicznej

Odpowiedz


To pytanie służy do uniemożliwienia automatycznego wysyłania formularza przez boty spamujące.
Uśmieszki
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode jest wyłącznony
Uśmieszki są włączone
Przegląd wątku
   

Rozszerz widok Przegląd wątku: Instalacja wentylacji mechanicznej

Re: Instalacja wentylacji mechanicznej

Post przez jawiem » poniedziałek, 3 mar 2014, 13:15

Wymiennik ciepła w centralach wentylacyjnych jest krzyżowy. Ma kształt skrzynki wypełnionej wieloma kanałami o niewielkim przekroju ustawionych w ten sposób, że przez jeden rząd kanałów przepływa świeże powietrze. Przez sąsiedni kanał, ustawiony prostopadle, powietrze jest wywiewane. Ciepło przenika przez ścianki kanałów wymiennika, ale strumienie powietrza są rozdzielone. Nie dochodzi zatem do przenikania zapachów i zanieczyszczeń z powietrza usuwanego do nawiewanego.

Re: Instalacja wentylacji mechanicznej

Post przez rekuperatory.pl » piątek, 25 lis 2011, 11:52

Instalacja wentylacji mechanicznej odbywa się w dwóch etapach: pierwszy to montaż kanałów, który robi się na etapie stanu surowego zamkniętego, ale jeszcze przed tynkami. Drugi etap to montaż rekuperatora i uruchomienie systemu, który robi się po pomalowaniu ścian. To ważne, bo wykonuje się wtedy również regulację całego systemu, której elementem jest odpowiednie ustawienie anemostatów nawiewnych i wywiewnych.
Pierwszy etap trwa 3 – 4 dni i wykonuje go ekipa instalatorów złożona z 2-4 osób. Drugi etap to 4-5 godzin.
Zdjęcia z realizacji ekip wykonawczych rekuperatory.pl są dostępne pod tym linkiem: http://www.rekuperatory.pl/dlaczego-my/realizacje

Góra