WM a okap kuchenny

Odpowiedz


To pytanie służy do uniemożliwienia automatycznego wysyłania formularza przez boty spamujące.
Uśmieszki
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode jest wyłącznony
Uśmieszki są włączone
Przegląd wątku
   

Rozszerz widok Przegląd wątku: WM a okap kuchenny

Re: WM a okap kuchenny

Post przez rekuperatory.pl » środa, 14 sie 2013, 10:19

Powietrze z okapu kuchennego zalecamy odprowadzić na zewnątrz za pomocą osobnego przewodu wentylacyjnego lub podłączając się do wolnego pionu wentylacji grawitacyjnej (np. z garażu, czy pomieszczenia kotłowni). Powód jest prosty: wyciągane znad kuchenki powietrze to jest brudne (tłuste), łącząc je z systemem wentylacyjnym, narażamy i kanały, i filtry, i wymiennik na niepotrzebne dodatkowe zabrudzenie. Druga sprawa to intensywność pracy okapu: potrzebujemy okresowo wyciągać duże ilości powietrza tylko znad kuchenki, nie z całego domu.
Pamiętajcie, że na przewodzie wyrzutowym należy zamontować klapę zwrotną uniemożliwiającą napływ powietrza zewnętrznego do
pomieszczenia w sytuacji, gdy okap nie pracuje.

Re: WM a okap kuchenny

Post przez parzenica » wtorek, 13 sie 2013, 15:28

Z tego co wiem to z powodzeniem można zastosować do rekuperacji powietrze z okapów...

Re: WM a okap kuchenny

Post przez lol » czwartek, 21 mar 2013, 12:36

Zobacz co siedzi w rurze od okapu i przestan zadawac glupie pytania... chcesz zalepic syfem rekuperator?
Okap osobno z klapka by nie bylo przeciagow jak sie nie gotuje i tyle. Wyciag najlepiej (silnik) na dachu by bylo cicho...

Re: WM a okap kuchenny

Post przez Arno » sobota, 16 mar 2013, 14:28

Cześć.
U mnie wywiew powietrza z kuchni do rekuperatora odbywa się przez okap kuchenny z filtrem tłuszczowym. Połączenie posiada trójnik z przepustnicą, dzięki czemu można odciąć rekuperator i połączyć wyciąg z kominowym kanałem wentylacyjnym. Przy włączonym wyciągu kuchennym zwykle wyłączam rekuperator.

WM a okap kuchenny

Post przez rafal » piątek, 1 mar 2013, 15:25

Witam,
Jak połączyć wentylacje mechaniczną z okapem kuchennym. Naczytałem się o tym już sporo, ale wszystkie pomysły są jakby... tandetne. Jak to zrobić, lub jeśli nie jest to możliwe, jakie rozwiązanie zastosować. Dom mam w fazie projektu, tak więc jeszcze wszelkie zmiany są możliwe do wprowadzenia.

Góra