Nowoczesna wentylacja

Odpowiedz


To pytanie służy do uniemożliwienia automatycznego wysyłania formularza przez boty spamujące.
Uśmieszki
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode jest wyłącznony
Uśmieszki są włączone
Przegląd wątku
   

Rozszerz widok Przegląd wątku: Nowoczesna wentylacja

Re: nowoczesna wentylacja?

Post przez rekuperatory.pl » piątek, 18 lis 2011, 10:22

To prawda – na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat w produkcji materiałów budowlanych dokonał się ogromny przełom: producenci i inwestorzy coraz większą wagę przywiązują do coraz bardziej wyśrubowanych parametrów szczelności i przenikalności cieplnej: ciepłe mury i szczelne okna znacząco obniżają zapotrzebowanie energetyczne budynku – działanie takie ma więc swe uzasadnienie ekonomiczne – szczelny dom jest tańszy w utrzymaniu, szczególnie w okresie zimowym.
Jednak szczelny dom ma wady w postaci wymiany powietrza: wentylacja grawitacyjna, która jeszcze niedawno sprawdzała się wyśmienicie, po prostu nie działa, jeżeli nie dostarczymy do pomieszczeń powietrza zewnętrznego. Tego zaś robić nie chcemy, bo oznacza to ogromne straty i wyprowadzenie ogrzanego za nasze pieniądze powietrza.
Efektem jest bardzo słaba wymiana powietrza: często przebywamy w bardzo zanieczyszczonym powietrzu wewnętrznym. Stąd bóle głowy, senność i ogólne złe samopoczucie.

Alternatywą wentylacji grawitacyjnej, która przez wielu specjalistów uważana jest za przestarzałą, jest nowoczesna wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, rekuperacja właśnie, której zaletą jest efektywne przewietrzanie bez strat energetycznych.

Nowoczesna wentylacja

Post przez osiemdziesia-1974 » piątek, 18 lis 2011, 10:10

Gdzieś przeczytałam, że współczesne, szczelne technologie budowlane wymagają zastosowania czegoś takiego jak nowoczesna wentylacja. Co to jest?

Góra