Rekuperacja mieszkania

Odpowiedz


To pytanie służy do uniemożliwienia automatycznego wysyłania formularza przez boty spamujące.
Uśmieszki
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode jest wyłącznony
Uśmieszki są włączone
Przegląd wątku
   

Rozszerz widok Przegląd wątku: Rekuperacja mieszkania

Re: Rekuperacja mieszkania

Post przez zmarzluch/zmierzluch » wtorek, 30 paź 2012, 17:22

Witam! Kol. Andrzejczak7 poproszę może o jakieś dodatkowe info n/t instalacji reku - jaki rekuperator, osprzęt, jak przechodzą badania kominiarskie, koszt instalacji, status mieszkania,itp? Głowię się nad tematem, gdyż w mojej spółdzielni dzieją się cuda przy wyliczaniu zużycia ciepła w CO. Mamy wysokie opłaty, a w mieszkaniu wcale ciepło nie jest...Dlatego szukam sposobu na zatrzymanie ciepła uciekającego przez went. grawitacyjną.

Re: Rekuperacja mieszkania

Post przez andrzejczak7 » wtorek, 5 cze 2012, 07:57

Posiadam rekuperator w nowym budynku, mieszkanie 72 m kw. Oszczednosci w stosunku do sasiadow nieposiadajacych rekuperatora wynosza ok 50% na ogrzewanie ostatni sezon grzewczy zamknalem zuzyciem 400 m/gazu, sasiedzi zuzyli 800.

Re: Rekuperacja mieszkania

Post przez rekuperatory.pl » wtorek, 29 maja 2012, 21:49

Jak najbardziej jest sens montować rekuperację w mieszkaniu, nawet w starym budownictwie. Aby jednak uzyskać zakładane oszczędności, należałoby uszczelnić maksymalnie okna (bez nawiewników i mikrowentylacji). To, co zyska się na pewno to stała i niezależna od warunków pogodowych wymiana powietrza na świeże bez strat energetycznych. Bezwzględnie należy również zaślepić kanały do wentylacji grawitacyjnej.
Jeżeli chodzi o koszty: zależą one od rozkładu mieszkania i od rodzaju pomieszczeń. Aby dokładnie wycenić prace najlepiej wypełnić byłoby formularz zapytania ofertowego dostępny na rekuperatory.pl lub przesłać krótką informację na pytania@rekuperatory.pl z lokalizacją mieszkania i najlepiej rzutem pomieszczeń. Można też wybrać opcję bezpośredniego kontaktu doradcy.

z pozdrowieniami

Rekuperacja mieszkania

Post przez Łukasz » wtorek, 29 maja 2012, 10:31

Czy można i czy jest sens montować rekuperator i kanały w mieszkaniu już zamieszkanym"? 80m3 parter stare budownictwo. jakich kosztów należy się spodziewać?

Góra