temperatura z czujników

Odpowiedz


To pytanie służy do uniemożliwienia automatycznego wysyłania formularza przez boty spamujące.
Uśmieszki
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode jest wyłącznony
Uśmieszki są włączone
Przegląd wątku
   

Rozszerz widok Przegląd wątku: temperatura z czujników

Re: temperatura z czujników

Post przez emmer » czwartek, 12 gru 2013, 08:54

dzięki.

udało mi sie chałupniczą metodą pomierzyć temperatury i w dużym zaokrągleniu sprawność rekuperatora/instalacji/budynku (nie wiem którego użyć :D ) wyniosła 85 %.

Re: temperatura z czujników

Post przez rekuperatory.pl » środa, 11 gru 2013, 15:03

Niezależnie od sposobu sterowania (od rodzaju sterownika) wszystkie potrzebne czujniki temperatury zamontowane są w rekuperatorze. Aby sprawdzić temperatury nawiewu, wywiewu, temp. powietrza czerpanego i wyrzucanego, należałoby wejść do menu serwisowego, jednak dostęp ten jest zablokowany dla użytkownika systemu z uwagi na możliwość niebezpieczeństwa zmiany innych, podstawowych ustawień systemu ważnych z punktu widzenia prawidłowej pracy rekuperatora.
Można je sprawdzić okazjonalnie przy wizycie serwisu (system rekuperacji powinno się serwisować co najmniej raz w roku).

Re: temperatura z czujników

Post przez emmer » poniedziałek, 9 gru 2013, 10:37

no to podepnę się pod ten wątek: a jak domowymi sposobami pomierzyć te temperatury? zakupić jakiś odpowiedni termometr? sterownik lux ma chyba taką możliwość że pokazuje te temperatury, easy nie. czy do lux montuje się odpowiednie czujniki?

Re: temperatura z czujników

Post przez rekuperatory.pl » piątek, 29 lis 2013, 14:34

Nie, nie powinno tak być. Najprawdopodobniej maja Państwo otwarty by-pass i powietrze w ogóle nie przepływa przez wymiennik (a powinno). Proszę zmienić temperaturę komfortu na sterowniku na cieplejszą (nawet 28stopniC) i sprawdzić wtedy, jak zmienią się temperatury. Jeżeli nic się nie zmieni, proszę zresetować rekuperator odłączając go od źródła zasilania.
Jeżeli i to nie pomoże, powinniście Państwo wezwać serwis: http://www.rekuperatory.pl/serwis

temperatura z czujników

Post przez magdazbigniew » czwartek, 21 lis 2013, 15:17

witam! chciałem zapytać o sprawność Waszych systemów rekuperacji - mój aktualnie nie sprawdza się najlepiej - dziś przy temp zewnętrznej /na czerpni / 7,5 stopnia do domu wpływało 12,5 stopnia .Temp wywiewana z pomieszczeń 20 stopni i na wyrzutni również 20 stopni - czy to normalne ??

Góra