instalacja przewodów w ociepleniu dachu

Odpowiedz


To pytanie służy do uniemożliwienia automatycznego wysyłania formularza przez boty spamujące.
Uśmieszki
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode jest wyłącznony
Uśmieszki są włączone
Przegląd wątku
   

Rozszerz widok Przegląd wątku: instalacja przewodów w ociepleniu dachu

Re: instalacja przewodów w ociepleniu dachu

Post przez rekuperatory.pl » wtorek, 14 sty 2014, 15:47

Proszę zgłosić się z tą sprawą do serwisu Rekuperatory.pl: serwis@rekuperatory.pl lub zgłosić ją na maila: jakosc@rekuperatory.pl. Natychmiast zareagujemy. Bez szczegółów trudno nam właściwie zająć się Pana przypadkiem.

Re: instalacja przewodów w ociepleniu dachu

Post przez wojtek » piątek, 10 sty 2014, 17:30

Witam,

Jeden z przewodów wentylacyjnych o długości ok. 2m zakładanych przez państwa firmę nie jest ocieplony od strony membrany dachowej (podobnie jak to ma miejsce o osoby opisującej powyżej) wszystkie pozostałe są obłożone wełną. Państwa inżynier twierdzi ze nie wpłynie to na pracę rekuperacji. W związku z tym będzie to miało wpływ na wentylację lub ewentualne uszkodzenie wełny czy też nie?

Re: instalacja przewodów w ociepleniu dachu

Post przez rekuperatory.pl » środa, 11 gru 2013, 15:08

Takie poprowadzenie kanałów oznacza ewidentny mostek termiczny. Może to powodować wykraplanie sie pary wodnej na kanałach i w konsekwencji powodować kilka niekorzystnych następstw: gnicie izolacji, utratę sprawności systemu. Proszę interweniować u wykonawcy domagając się korekty położenia rur.

instalacja przewodów w ociepleniu dachu

Post przez grzegorz » poniedziałek, 9 gru 2013, 20:15

Witam
Proszę o pomoc w ocenie
Wczoraj firma instalująca zakończyła rozprowadzanie przewodów instalacyjnych rekuperacji, na poddaszu 3 przewody 1 ssący i 2 wydmuchujące zostały położone między krokwiami dokręcone do łat więźby dachowej, ocieplenie rury rekuperacyjnej styka się z membraną dachową.
Czy położenie tych przewodów jest prawidłowe? Można by powiedzieć że z trzech stron będzie to jeszcze ocieplone watą 25 cm ale z czwartej tylko membrana dachowa i blacha.

Góra