WM a okap kuchenny

WM a okap kuchenny

Postprzez rafal » piątek, 1 mar 2013, 15:25

Witam,
Jak połączyć wentylacje mechaniczną z okapem kuchennym. Naczytałem się o tym już sporo, ale wszystkie pomysły są jakby... tandetne. Jak to zrobić, lub jeśli nie jest to możliwe, jakie rozwiązanie zastosować. Dom mam w fazie projektu, tak więc jeszcze wszelkie zmiany są możliwe do wprowadzenia.
rafal
 

Re: WM a okap kuchenny

Postprzez Arno » sobota, 16 mar 2013, 14:28

Cześć.
U mnie wywiew powietrza z kuchni do rekuperatora odbywa się przez okap kuchenny z filtrem tłuszczowym. Połączenie posiada trójnik z przepustnicą, dzięki czemu można odciąć rekuperator i połączyć wyciąg z kominowym kanałem wentylacyjnym. Przy włączonym wyciągu kuchennym zwykle wyłączam rekuperator.
Arno
 

Re: WM a okap kuchenny

Postprzez lol » czwartek, 21 mar 2013, 12:36

Zobacz co siedzi w rurze od okapu i przestan zadawac glupie pytania... chcesz zalepic syfem rekuperator?
Okap osobno z klapka by nie bylo przeciagow jak sie nie gotuje i tyle. Wyciag najlepiej (silnik) na dachu by bylo cicho...
lol
 

Re: WM a okap kuchenny

Postprzez parzenica » wtorek, 13 sie 2013, 15:28

Z tego co wiem to z powodzeniem można zastosować do rekuperacji powietrze z okapów...
parzenica
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek, 13 sie 2013, 15:21

Re: WM a okap kuchenny

Postprzez rekuperatory.pl » środa, 14 sie 2013, 10:19

Powietrze z okapu kuchennego zalecamy odprowadzić na zewnątrz za pomocą osobnego przewodu wentylacyjnego lub podłączając się do wolnego pionu wentylacji grawitacyjnej (np. z garażu, czy pomieszczenia kotłowni). Powód jest prosty: wyciągane znad kuchenki powietrze to jest brudne (tłuste), łącząc je z systemem wentylacyjnym, narażamy i kanały, i filtry, i wymiennik na niepotrzebne dodatkowe zabrudzenie. Druga sprawa to intensywność pracy okapu: potrzebujemy okresowo wyciągać duże ilości powietrza tylko znad kuchenki, nie z całego domu.
Pamiętajcie, że na przewodzie wyrzutowym należy zamontować klapę zwrotną uniemożliwiającą napływ powietrza zewnętrznego do
pomieszczenia w sytuacji, gdy okap nie pracuje.
Rekuperatory.pl
rekuperatory.pl
Site Admin
 
Posty: 88
Dołączył(a): wtorek, 18 paź 2011, 11:02


Powrót do Wentylacja