dgp

dgp

Postprzez Ramzes_l » wtorek, 18 paź 2011, 12:15

witam
dobrze, że nie robisz dgp - rekuperacja i tak pośrednio rozprowadzi ciepłe powietrze po domu, a koszty tego są ogromne
Ramzes_l

Re: dgp

Postprzez Izka » wtorek, 29 lis 2011, 13:39

To raczej nie jest tak. Jeśli kominek jest w salonie, to są tam zamontowane anemostaty nawiewające świeże powietrze. Cała cyrkulacja powietrza w domu przechodzi przez rekuperator, który wyciąga powietrze z kuchni, łazienki , przedsionka, garderoby (co tam kto w domu ma).
Więc jeśli ktoś chce sobie dogrzać pomieszczenia przez wentylację to tego nie zrobi. Wiem bo mam kominek i wentylację mechaniczną z rekuperatorem w swoim domu. Jeśli masz dom otwarty, to cieplej po rozpaleniu w kominku się zrobi, ale jeśli jest poddasze użytkowe i wąska klatka schodowa (mój przypadek) - to nie.
No bo i chyba nie o to chodzi w całym tym interesie.
W każdym bądź razie ja nie narzekam, jestem zadowolona z wentylacji i polecam wahającym się :D
Izka

Postprzez iwonaiwonka » czwartek, 1 gru 2011, 13:35

Mnie zrobili wywiew w korytarzu na poddaszu użytkwowym tuż obok schodow. i jeżeli palimy w kominku c iepłe powietrze idzie do góry (zgdonie z prwami fizyki) i jest wyciągane przez rekuperator spod sufitu. Stamtąd trafia do rekuperatora, gdzie oddaje energię tam gdzie powinno
:D
iwonaiwonka

Postprzez rekuperatory.pl » czwartek, 22 lis 2012, 10:23

OK
Rekuperatory.pl
rekuperatory.pl
Site Admin

Powrót do Rekuperator a kominek