Instalacja wentylacji mechanicznej

Re: Instalacja wentylacji mechanicznej

Postprzez rekuperatory.pl » piątek, 25 lis 2011, 11:52

Instalacja wentylacji mechanicznej odbywa się w dwóch etapach: pierwszy to montaż kanałów, który robi się na etapie stanu surowego zamkniętego, ale jeszcze przed tynkami. Drugi etap to montaż rekuperatora i uruchomienie systemu, który robi się po pomalowaniu ścian. To ważne, bo wykonuje się wtedy również regulację całego systemu, której elementem jest odpowiednie ustawienie anemostatów nawiewnych i wywiewnych.
Pierwszy etap trwa 3 – 4 dni i wykonuje go ekipa instalatorów złożona z 2-4 osób. Drugi etap to 4-5 godzin.
Zdjęcia z realizacji ekip wykonawczych rekuperatory.pl są dostępne pod tym linkiem: http://www.rekuperatory.pl/dlaczego-my/realizacje
Rekuperatory.pl
rekuperatory.pl
Site Admin
 
Posty: 88
Dołączył(a): wtorek, 18 paź 2011, 11:02

Re: Instalacja wentylacji mechanicznej

Postprzez jawiem » poniedziałek, 3 mar 2014, 13:15

Wymiennik ciepła w centralach wentylacyjnych jest krzyżowy. Ma kształt skrzynki wypełnionej wieloma kanałami o niewielkim przekroju ustawionych w ten sposób, że przez jeden rząd kanałów przepływa świeże powietrze. Przez sąsiedni kanał, ustawiony prostopadle, powietrze jest wywiewane. Ciepło przenika przez ścianki kanałów wymiennika, ale strumienie powietrza są rozdzielone. Nie dochodzi zatem do przenikania zapachów i zanieczyszczeń z powietrza usuwanego do nawiewanego.
jawiem
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 3 mar 2014, 13:11


Powrót do Wentylacja